BAWEŁNA ORGANICZNA

person Autor: DIWU list Kategoria: DIWU blog

Sprzedawane przez Nas Produkty wykonane są ze 100% bawełny organicznej jak również z 85% bawełny organicznej z domieszką 15% poliestru z recyklingu.

Wyroby wykonane z bawełny organicznej oznaczają przed wszystkim, że są wykonane z bardzo dobrej bawełny do uprawy której nie użyto szkodliwych środków chemicznych takich jak syntetycznych pestycydów, insektycydów, herbicydów i GMO ( organizmów zmodyfikowanych genetycznie), które są zgodne z zasadami rolnictwa ekologicznego. Dodatkowo bardzo duży nacisk kładziony jest na oszczędność energii i wody. Rolnictwo ekologiczne podlega pod certyfikację Należy podkreślić, że produkcja włókien organicznych nie jest bezpośrednio objęta systemem certyfikacji GOTS, ponieważ sam GOTS nie ustanawia standardów uprawy włókien organicznych. Zamiast tego uprawa włókien organicznych podlega standardom rolnictwa ekologicznego, z których wiele zostało określonych przez rządy krajowe, a to reguluje już IFOAM ORGANICS INTERNATIONAL https://www.ifoam.bio/our-work/how/standards-certification/organic-guarantee-system/ifoam-family-standards , dlatego też każde rolnictwo ekologiczne musi spełniać standardy określone prze IFOAM, żeby móc oferować bawełnę organiczną.

W sklepie DIWU wszystkie produkty są wykonane z certyfikowanych włókien pochodzących z ekologicznych farm na całym świecie. Nasze produkty produkowane są w Bangladeszu w fabryce, która posiada certyfikat GOTS, gdzie prawa człowieka są przestrzegane, gdzie standard życia pracowników jest podnoszony, a co za tym ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko jest kontrolowane i ograniczane.

Dlaczego powinniśmy wybrać bawełnę organiczną? Ponieważ jest przede wszystkim bezpieczna, nietoksyczna dla naszej skóry. Podczas jej uprawy i produkcji brane były pod uwagę aspekty środowiskowe gdzie do gleb i wód gruntowych nie trafiły szkodliwe środki chemiczne i co najważniejsze nie były łamana prawa osób pracujących przy plantacji, produkcji, dystrybucji.

 

Ulotka GOTS https://www.global-standard.org/images/resource-library/documents/GOTS-flyers/GOTS_Flyer_FieldToFashion_Web_EN.pdf

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło