FARBUJEMY I SPIERAMY W CENTRUM POLSKI

person Autor: DIWU list Kategoria: DIWU blog

Marka KNKKANAKA mieszcząca się w Łodzi, prowadzi swoją działalność od 2004 rok, certyfikat GOTS uzyskała w roku 2016. Świadczy usługi w zakresie prania, farbowania, efektów specjalnych, hand made, prasowania, pakowania, doradztwa. Misja podnoszenia świadomości społecznej jak również marek odzieżowych ma miejsce poprzez udział w targach etycznych, panelach dyskusyjnych podczas wydarzeń zrównoważonej mody takich jak Neonyt Berlin, Modopolis, Tygiel Kulturalny, Moda z odpadów, Fashion Revolution Poland.

Podczas swoich wystąpień publicznych prelekcji, podcastów, audycji radiowej w Czwórka Polskie Radio, jak również w telewizji śniadaniowej Pytanie na Śniadanie podnosi świadomość społeczną odnośnie toksyn w ubraniach i ich wpływu na zdrowie człowieka. Poprzez swoja grupę na FB Slowfashion & Upcycling slow life bez toksyn uświadamiamy społeczeństwo jak czytać etykiety pielęgnacyjne.

Jednocześnie podczas spotkań z markami odzieżowymi, projektantami, klientami marki KNKKANAKA pokazywane są rozwiązania dla odzieży tzw. niesprzedanych stoków magazynowych. Odzież zalegająca na półkach magazynów nie musi być utylizowana. Nietrafione kolekcje nie muszą lądować w koszu. Upcycling wśród polskich marek jest tematem tabu, wiele marek wstydzi się swoich zaległości produkcyjnych lub wypiera się ich całkowicie. Prowadząc doradztwo w zakresie przygotowania produktów do produkcji związanych z farbowaniem czy też praniem staramy się przekonać klienta do stosowania materiałów/ akcesoriów przyjaznych środowisku jak również nadających się do późniejszego upcyclingu. Każdy produkt prawidłowo i staranie przygotowany do produkcji nadaje się do ponownego farbowania czy też sprania jest wartością dodaną oznacza to, że marka odzieżowa może niesprzedane ( tzw. nietrafiony kolor czy wzór ) ponownie ufarbować i ponownie wprowadzić do sprzedaży. Cyrkularna gospodarka w tekstyliach nie może jedyne opierać się o włókna z recyklingu. Każda marka odzieżowa musi być czuć odpowiedzialność za wprowadzane produkty do sprzedaży, każda marka odzieżowa musi umieć zapewnić wsparcie dla klienta, któremu znudzi się dany produkt i nie będzie wiedział co ma z nim zrobić. Dlatego też powstała platforma UPDIWU ( Upcycle Do It With Us) dedykowana zarówno do marek odzieżowych jak i do konsumentów. Najnowszą wprowadzoną platformą jest DIWU ( Do It With Us) gdzie marki odzieżowe mogą bez żadnego MOQ zakupić odzież z certyfikatem GOTS, która później nadaje się do upcycklingu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło