GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD

person Autor: DIWU list Kategoria: DIWU blog

Certyfikat GOTS to prestiżowy certyfikat, który mogą uzyskać firmy działające w zgodzie z ochroną środowiska. Nie jest łatwo go zdobyć, dlatego posiadanie dokumentu wiele mówi o wartościach, jakimi kieruje się marka i mowa tu nie o teoretycznym podejściu, ale ideach stosowanych w praktyce. Ubrania z certyfikatem GOTS oferujemy na platformie DIWU. Zakupy w naszym sklepie stanowią idealne połączenie dla osób poszukujących designerskiej odzieży, stworzonej w zgodzie z naturą. Wierzymy, że nowoczesny biznes na miarę XXI w. potrafi skutecznie połączyć aspekt biznesowy z ochroną środowiska.

Czym jest dokładnie certyfikat GOTS?

Na pierwszy rzut oka trudno rozszyfrować skrót GOTS, dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, co to za certyfikat? Jeśli chodzi o samą nazwę, pod wspomnianymi czterema literami kryje się hasło “Global Organic Textile Standard”. W Polsce certyfikat posiada stosunkowo niewiele przedsiębiorstw, ponieważ jego zdobycie wymaga spełnienia bardzo rygorystycznych wymogów. Poza tym dokument przyznaje się czasowo. Nie wystarczy więc raz przygotować się do kontroli, a nieustannie trzeba utrzymywać wymagane normy jakościowe oraz ekologiczne. Certyfikat GOTS, uchodzący za bardzo prestiżowy, przyznaje się firmom działającym w wymagającej branży tekstylnej. Jesteśmy dumni, że spełniamy jego założenia w 100 procentach, stale podnosząc jakość dostępnych usług.

Certyfikat GOTS wymusza konkretne działania

Istnieje wiele ruchów o słusznych, ale jedynie teoretycznych założeniach. Certyfikat GOTS nie poprzestaje na teorii. Wymusza podjęcie konkretnych czynności. Prowadzi do zrównoważonego rozwoju firmy z maksymalnym, możliwym poszanowaniem środowiska naturalnego. Na liście niezbędnych wymogów znajduje się m.in. korzystanie z odpowiedniego parku maszynowego. Chodzi o nowoczesne urządzenia, dzięki którym staje  się możliwe zwiększenie wsadów produkcyjnych, bez podnoszenia ilości potrzebnej wody oraz chemii. Poza tym, ubrania posiadające certyfikat GOTS produkuje się przy użyciu odpowiednich środków chemicznych, redukując zużycie energii. Sama odzież powstaje z materiałów wolnych np. od insektycydów i herbicydów. Dodatkowo wymaga się stosowania oczyszczalni oraz zamkniętego obiegu wody. Certyfikat ten oznacza również poszanowanie praw pracowników i zapewnienie im w pełni bezpiecznych warunków pracy. 

Stała kontrola ekologicznej postawy marki

Nie wystarczy raz zdobyć GOTS certyfikat, aby chwalić się nim do woli. Dokument przyznaje się na rok, po tym okresie należy certyfikat odnowić. Pozwala to kontrolować marki przez cały okres ich działalności i w ten sposób dbać o przestrzeganie przez producentów wysokiej klasy standardów ekologicznych. Warto wiedzieć, że ubrania z certyfikatem GOTS muszą zawierać odpowiedni udział certyfikowanych włókien organicznych. Zależnie od rodzaju odzieży mowa tu o nawet 95% składu wskazanego na etykiecie. Tych zasad trzymamy się, sprzedając produkty na platformie DIWU. Wierzymy, że nowoczesna firma tekstylna potrafi działać, łącząc w swojej pracy kwestie ekologiczne, ekonomiczne oraz społeczne. Namacalny dowód stanowią nasze ubrania “uzbrojone” w certyfikat GOTS

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło